O nas

Firma OELRICH rozpoczęła działalność w kwietniu 1999 roku. W dniu 5 stycznia 2000r. przekształciła się w Przedsiębiorstwo Ogólnobudowlane „OELRICH” Zygmunt Oelrich. Na początku działalności, siedziba firmy mieściła się przy ul. Dębowej w Skarszewach, a w 2008 roku przeniesiono ją do nowo wybudowanej bazy w Więckowach.

W pierwszym etapie działalności firma zatrudniała 5 pracowników fizycznych i wykonywała głównie prace murarskie. Na dzień dzisiejszy zatrudnia ponad 20 osób a wraz z podwykonawcami do 60-ciu, oraz 3 inżynierów i 2 majstrów.

Specjalizujemy się główną w robotach ziemnych i drogowych. Wykonujemy również roboty brukarskie, inżynieryjne i ogólnobudowlane. Świadczymy usługi transportowe rzeczy krajowe i zagraniczne.

Posiadamy własne koparki, ładowarki, koparko-ładowarki, kruszarkę, przesiewarkę, wielozadaniowe teleskopowe nośniki osprzętu, wozidła technologiczne, równiarkę, walec, zagęszczarki oraz tabor samochodów ciężarowych, w tym wywrotki od 8 – 25t, hakowce oraz zestaw niskopodwoziowy.

W 2011 roku Przedsiębiorstwo Ogólnobudowlane „OELRICH” zostało laureatem konkursu Gospodarczo-Samorządowego ”HIT Pomorza”. Nagroda ta została przyznana za wysoką jakość usług budowlanych. Do wyróżnień jakie firma posiada na koncie, zaliczyć można także nagrodę w konkursie „Pracodawca - organizator pracy bezpiecznej”, organizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy.

Oprócz działalności zarobkowej Przedsiębiorstwo Ogólnobudowlane „OELRICH” zajmuję się także działalnością charytatywną i między innymi wspomaga finansowo organizatorów festynów w okolicznych wioskach. Jest także sponsorem Klubu Sportowego „WIETCISA” w Skarszewach oraz miesięcznika „Panorama Skarszew”.